Vojvodini derbi nad Dinamom
U prvom kolu Superlige Srbije rukometaši Vojvodine pobedili su pančevački Dinamo rezultatom 24:19 i tako započeli pohod na sedmu uzastopnu titulu.

Ovo je, kažu u klubu, važna pobeda u derbiju protiv starog rivala. U početku su Novosađani delovali uspavano pa su gosti nakon 20. minuta igre imali 10:7. Zaigrali su potom angažovanije u odbrani i brzo poravnali rezultat, a na odmor otišli sa prednošću od 13:12. U nastavku je Vojvodina vratila svoju prepoznatljivu zonu. U poslednjim minutima dosegla je maksimalnih pet golova razlike za konačan trijumf.

Povredio se Jovica Nikolić nakon što je u doskoku dobio jak udarac u predelu kolena.Treba istaći da je na ovom meču Boris Rojević bio lišen pomoći Milaševića i Trkulje

Naredni meč je u subotu, 6. aprila, kada novosadska ekipa gostuje u Novom Pazaru.

Izvor i foto: rkv.rs